• facebook
 • rss
 • Wygrali tę bitwę!

  Jędrzej Rams / GN

  dodane 27.08.2012 10:50

  Na nabożeństwie końcowym młodzi mogli wstać i podejść do chrzcielnicy. Tam mogli wybrać Chrystusa symbolicznie obmywając swoje ciało – oczy, uszy, usta, serce...

  Ostatni dzień „Wojny światów” nie był już krwawy. Otóż młodzi usłyszeli od ks. Łukasza Rusinka, że już wygrali.

  – Jezus odkupił nas przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Prawdę o tym przekazali nam świadkowie, a po nich ich świadkowie. Ten przekaz i pamięć o tym nazywamy Kościołem. Gdy w to wierzycie, wierzycie w Jezusa. Mało tego – my już mamy obiecane niebo. Możemy tylko z niego zrezygnować. To Jezus wysłużył nam niebo. To nie poprzez nasze uczynki, dobre i lepsze, mniejsze i większe, możemy wejść do nieba. Nie! Niebo to łaska – tłumaczył młody kapłan.

    Młodzi usłyszeli m.in. o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, głęboko wierzącym bohaterze
  Jędrzej Rams / GN
  Centralnej Eucharystii przewodniczył ordynariusz naszej diecezji, bp Stefan Cichy. Jak sam zaznaczył powinien tego dnia być na Jasnej Górze na spotkaniu wszystkich polskich biskupów. Po raz pierwszy zrezygnował jednak z takiego spotkania na rzecz młodych diecezji legnickiej.

  Na zakończenie XIX Spotkania Młodych odbyło się nabożeństwo, w trakcie którego młodzi mogli opowiedzieć się za walką na śmierć i życie po stronie Jezusa.

  - Na początek zdradzę wam to, co sam przeżyłem. Zaraz po urodzeniu nie spałem przez 16 dni i nocy. Toczyła mnie choroba, na którą nie działało żadne lekarstwo. Lekarz powiedział mojej mamie, żeby mnie ochrzciła, ponieważ umrę. Według niego była to tylko kwestia czasu. W ciągu kilku godzin zostały załatwione wszystkie formalności. Kiedy przyniesiono mnie do kościoła, ja po raz pierwszy w moim życiu zasnąłem. Spałem dwie doby. Chrzest ma wielką moc. Wy też może przespaliście swój chrzest. Może go w ogóle nie pamiętacie. Dlatego zapraszam was dzisiaj, drodzy młodzi przyjaciele, do złożenia deklaracji, do wybrania Jezusa. Podejdźcie do chrzcielnicy i obmyjcie to, co przeszkadza wam w walce ze złem. Jeżeli boisz się głosić Chrystusa, obmyj usta. Jeżeli nie widzisz zła dookoła siebie - obmyj swoje oczy – zachęcał ks. Janusz Wilk, duszpasterz młodzieży diecezji legnickiej.

  W XIX Spotkaniu Młodych wzięło udział ponad 200 osób z całej diecezji. Przyszłoroczne jubileuszowe Spotkanie odbędzie się w ostatni weekend sierpnia 2013 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół